Záhady

Záhady

Ďáblova kniha (codex gigas)

17.9.2015, Tomáš Frýdl
Ďáblova bible vznikla na počátku 13. století v klášteře Podlažice u Chrudimi. Údajně ji napsal hříšný mnich, který slíbil Opatovi, že ji vytvoří za jedinou noc, aby se vyhnul trestu zazdění za živa. Hmotnost celého kodexu je 75 kg. Dokázal by však toto člověk vytvořit sám?

Tajemný zvuk

16.9.2015, Tomáš Frýdl
Lovci záhad se zdaleka neomezují jen na létající talíře a lochnesku - jedním z méně známých strašidel moderní doby je tzv. hum. Jde o zvuky neznámého původu, které mohou labilnější jedince dohnat až k šílenství a sebevraždě. Názory na příčiny se různí: od tajného vládního výzkumu a pokusů na lidech až po mimozemšťany nebo anděly z Apokalypsy.

Magie sedmičky

16.9.2015, Tomáš Frýdl
Je sedm divů světa, sedm dní v týdnu, sedm "smrtelných hříchů" a sedm "dní stvoření". Duha má sedm barev. Člověk bývá v sedmém nebi. Proč je zrovna sedmička prastarým symbolem, který se vize k mnoha zvláštnostem a pověrám?

Ruský experiment (Russian Sleep Experiment)

13.9.2015, Tomáš Frýdl
Hlavním „hrdinou“ tohoto experimentu je tzv. NIKOLAJEVŮV PLYN, což byla látka, která se vyrobila na zakázku. Cíl této látky byl jediný – udržet vzhůru vojáky, kteří se museli účastnit i několikadenních bitev. Tolik o plynu, teď k samotnému experimentu.

Webové stránky zdarma